Залишатися вдома – одна з ключових рекомендацій, яка максимально поширюється через усі канали комунікацій. Під час карантину це – правильний і необхідний превентивний захід, який може допомогти у боротьбі з поширенням коронавірусу COVID-19.
Але власна домівка не завжди може бути найбезпечнішим місцем. Особливо, коли йдеться про тих, хто страждає від домашнього насильства. У той час, коли вся родина постійно перебуває вдома, кількість випадків насильства може збільшуватися та загострюватися.
Відтак, Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно. Ви можете звернутися за номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних), коли потребуватимете допомоги.
За необхідності розміщення у притулок постраждалих від домашнього насильства, консультанти/ки гарячої лінії надають їхні номери телефонів, а також контакти організацій і служб, які є «точками входу» в шелтери.
Наша позиція – такі заклади мають працювати. Звісно, з дотриманням усіх рекомендацій та додаткових запобіжних заходів, які б допомогли мінімізувати ризик зараження коронавірусом. Утім, питання розміщення, особливо у зв’язку з карантином, має регулюватися внутрішніми політиками та положеннями шелтерів, а також рекомендаціями органів місцевої влади.
Також, у випадку серйозної загрози, ви завжди можете викликати поліцію – 102.
Не мовчіть, коли потребуєте допомоги!
У свою чергу, звертаємося до усіх закладів, які надають допомогу постраждалим від насильства і в яких можуть вони можуть перебувати (шелтери, центри соціальної допомоги, соціальні квартири тощо), зателефонуйте на Національну гарячу лінію 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних).
WAVE Step Up Campaign
#StopVAW #StepUpWAVE #НГЛ #NCL #LaStrada #LaStradaUkraine #ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраїна
Рекомендації батькам з профілактики маніпуляцій в Інтернет – іграх
7 ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ
Вже залишається не так багато часу перед новим етапом в житті вашої дитини, коли вона піде перший раз в перший клас. Від того, наскільки безболісно станеться цей перехід до нового життя, багато в чому залежить від вас. Тому спробуйте дотримуватися деяких порад:
Якщо ви будете примушувати дитину занадто багато читати, писати і рахувати, то ви зможете викликати у неї негативні емоції до школи. Звичайно, почитати трішки, розв’язати нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій формі.
Потрібно сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи. Навіть жартома не лякайте школою.
За місяць до школи потрібно поступово підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечора, вставала в 7-8 годин ранку.
Треба акцентувати увагу дитини на процесі навчання (в школі ти взнаєш багато нового, у тебе з’являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше що в першому класі їх не ставлять.
Створюйте «ситуацію успіху» в будь – якій діяльності.
7.ЧАСТІШЕ ХВАЛІТЬ ДИТИНУ, А НЕ ДОКОРЯЙТЕ
Бажаємо Вам успіху!
Труднощі в навчанні першокласника: що робити?
Допомога: якщо дитина не встигає з навчанням, їй необхідно допомагати. Причому це не повинна бути моральна допомога або організація умов для навчання і режиму дня. Ні! Дитині треба допомагати засвоювати матеріал, який вона не може здолати в школі. Перечитайте з дитиною заданий текст у підручнику, поясніть простими словами — буквально на жолудях і сірниках — вирішення задачі. Можливо, на уроці дитина відволіклася, а може просто не встигає запам’ятати той обсяг інформації, який дає дітям за урок вчитель. Знову ж, дітям часто складно організувати себе і змусити виконувати всі завдання. У будь-якому випадку це не повинно бути причиною того, що у дитини з’явиться пробіл у знаннях. Давайте допомагати дітям вчитися.
Багатьом батькам не подобається ця порада, адже для цього доведеться витратити багато свого часу, сил і навіть нервів. Головне не забувати, що допомога не повинна перетворюватися на надмірну опіку. Якщо ви будете вирішувати задачки замість дитини, збирати їй ранець до школи, то вже напевне не привчите її до відповідальності та організованості. Важливо завжди пам’ятати найголовніше: в школі дають знання, а не оцінки. І якщо будуть знання, то хорошими оцінками дитина Вас теж буде тішити.
Оцінки — не головне: пам’ятайте це. Не можна зациклюватися на оцінках. У першому класі їх ще не ставлять, але це тільки в першому класі. У кожному разі в школі існує система заохочень. Але те, що вона є, не означає, що її треба ставити на чільне місце. Наша мета — отримання знань і умінь. Скільки б п’ятірок не отримала дитина за списану у сусіда вправу або за розв’язане Вами за неї завдання, ці оцінки не мають жодної цінності. Уявіть, що до Вас несподівано прийшов чоловік і вручив кубок за перше місце в змаганнях з бігу на 100 метрів. Хоча Ви насправді останній раз бігали, мабуть, ще у школі. Чи буде цей незаслужений кубок мати для Вас цінність? Ось саме це треба пояснити дитині. Постарайтеся (краще навіть у легкій, а не повчальної формі) пояснити це дитині.
І найголовніше — не сваріть дитину за оцінки. Пам’ятайте: знання — наша мета. Знання, а не просто цифри в щоденнику. Тому, якщо вже дійшло до обговорення успішності, то говоріть про відсутність знань, але аж ніяк не про оцінки. Боремося з причиною: боротися треба з відсутністю знань, а не з поганими оцінками. Придивіться, чому Ваша дитина не встигає в школі? Що цьому виною? Це може бути і невеликий обсяг довгострокової пам’яті, і слабка концентрація уваги і навіть погано розвинена дрібна моторика. Все це поправно. Не соромтеся порадитися з викладачем, зі шкільним психологом. У них є досвід в цьому питанні, і вони підкажуть Вам комплекс заходів або вправ, які допоможуть виправити ситуацію. Головне — терпіння і наполегливість у виконанні поставленого перед собою завдання.
Не пропускаємо уроки: це дуже важливо. З самого початку навчання дитина повинна розуміти, що систематичні заняття допомагають їй не накопичувати прогалини в знаннях і вчитися рівномірно і спокійно. Якщо ж дитина звикне пропускати заняття, то їй все складніше і складніше буде згодом: більшість предметів шкільної програми побудовані так, що всі нові знання грунтуються на базі отриманого раніше матеріалу.
Спілкуйтеся з учителями: не лінуйтеся підтримувати спілкування з викладачами. Ви повинні мати уявлення, як відбувається навчальний процес. І навіть якщо Вам не подобається, ви не повинні вступати у відкритий конфлікт з учителем. Адже негативне ставлення викладача до Вас потім позначиться на Вашій дитині. У будь-якому випадку, дитина в школі проводить всього чотири години в день, і якщо щось не так, то це завжди можна виправити, наздогнати або вивчити вдома своїми силами. А Ви повинні дитині у цьому допомогти. Якщо ж учитель Вам подобається — то тим більше не лінуйтеся показати своє позитивне ставлення. Адже викладач — це теж людина, і чим більше позитивних емоцій буде у вчительки асоціюватися з Вашою дитиною, тим кращим буде її ставлення до Вашої дитини. І я не маю на увазі подарунки чи підношення — звичайний людський позитив! Не дарма кажуть: «Добре слово і кішці приємне».
Будьте на боці своєї дитини: завжди! Це дуже важливо, навіть, либонь, найважливіше. Сама по собі школа — це вже нелегке випробування. Тому дитина шукає підтримки у своїх батьків в першу чергу. І дитина хоче, щоб її любили такою, яка вона є, а не тому що у неї добра успішність. Не звинувачуйте її. Підтримуйте! Навіть якщо Вам здається, що її властиві і лінощі, і неуважність — не забувайте, що в цьому є і Ваша заслуга. Адже це Ви її виховували.
Тому постарайтеся не оцінювати дитину вдома — їй вистачає цього і в школі. А ось що їм дійсно необхідно — це Ваша підтримка і допомога. І тверда впевненість у тому, що їх завжди люблять!